Организират онлайн кръгла маса за дигитализацията на образованието в област Монтана
Екипът на „Образование без раници” организира онлайн кръгла маса под надслов „Успешен учебен процес и реалностите на дигитализацията”, която ще се проведе на 19-и ноември от 17:30 до 20:00 ч. за учебни заведения от област Монтана.
Събитието е подходящо за:
- Директори и администратори в сферата на училищното и предучилищното образование;
- Учители с отговорности в сферата на дигитализацията в своята институция;
- Представители на РУО;
- Представители на общинските администрации и общинските съвети с ресор „Образование”.
За да се включите е нужно да попълните следната форма за регистрация. Всички, които са се регистрирали ще получат линк за включване в събитието.
Подобно събитие за областите Видин и Плевен се е провело на 17-и ноември. Двете онлайн кръгли маси са част от проект „Образование без раници: подкрепа за образование на световно ниво. Устойчиви местни партньорства, фондонабиране и организационно развитие”, финансиран от Фонд Активни граждани чрез Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.
Програмата на събитието ще включва следните теми:
- Практики за комбинирано обучение в условията на пандемия – по света и у нас, и как това променя образованието във всяко училище.
- Как се справиха българските учители в извънредната ситуация – какво могат да научат от нас други държави и какво можем да подобрим в България. Резултати от мета-анализ на сдружение „Образование без раници”.
- По-добро и по-лесно структуриране на образователния процес чрез технологиите – и каква подкрепа могат да получат учителите за това.
- Характеристиките на иновативните училища.
- Възможностите, които откриват безплатни образователни инструменти като предлаганите от МОН, тези на Google for Education или такива като Кан Академия.
- Дискусия за предизвикателствата във Вашите институции и преглед на възможности за подкрепа и възможни решения.
Припомняме, че екипът на сдружение „Образование без раници” локализират на български език безплатната образователна платформа „Кан Академия” и помагат на цели училища да работят с нея и други безплатни образователни инструменти и ресурси.