Атлети от Мездра се върнаха с четири медала от Националния шампионат по крос кънтри

Четири медала (два златни, един сребърен и един бронзов) спечелиха мездренските атлети на Националния шампионат по крос кънтри, който се проведе в Сунгурларе.

Шампиони на България станаха Милица Мирчева (СК „Атлет” – Мездра) при жените и Александър Божилов (СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм”) при юношите под 18 г., сребърно отличие завоюва Иван Андреев (СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм”), a бронзово – Мартин Балабанов (СК „Атлет” – Мездра) при младежите под 23 г.

Милица Мирчева нямаше конкуренция при жените, които се съревноваваха на 8 км. Националната рекордьорка в маратона и в полумаратона пробяга дистанцията за 27:03 мин. По този начин Милица защити своята титла от миналата година.

Най-бърз на 4 км при юношите младша възраст (U18) беше Александър Божилов (СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм”), който спря хронометъра на 12:36 мин.

Сребърен медал при младежите под 20 г. (U23) спечели Иван Андреев (СКЛА „Митко Ценов Рънинг Тийм”), който финишира на 12 секунди (26:42 мин.) след победителя Владислав Михайлов от СЛК „Дунав – Русе (26:30 мин.). Бронзовото отличие заслужи Мартин Балабанов (СК „Атлет” – Мездра) с 27:14 мин.

Шампионите при мъжете и жените, младежите и девойките под 23 г. и юношите и девойките под 20 г. ще представят България на Европейското първенство по крос кънтри за 2022 г.(SPAR European Cross-Country Championships 2022), което ще се проведе на 11-и декември в Торино, Италия.