Деца от Враца се представиха достойно на Национално ученическо първенство по автомоделен спорт

На 4-и юни Пазарджик беше домакин на Национално ученическо първенство за ученици от 1. до 12. клас по автомоделен и корабомоделен спорт. В състезанието по Автомоделен спорт взеха участие 48 ученици от шест клуба.

Победителите и участниците бяха наградени с плакети, медали и грамоти в съответните класове, като представителите от Враца се предствиха на високо ниво:

Електрик сток  8-12 клас

Победител е  Кристиян Костадинов от Русе. Втори е Симеон Благоев от НДД – София, а третото място остана за дебютанта от отбора от СТМК – Враца – Калоян Даскалов.

Електрик Туринг  8-12 клас

Победител е Николай Ангелов от София, втори е дебютанта от отбора от СТМК – Враца – Калоян Даскалов, а трети Кристиян Костадинов – Русе.

RC-EB  Фигурен курс – майсторско управление до 8-12 клас

В този клас победител е Калоян Даскалов от отбора от СТМК Враца.

RC-EB  Фигурен курс майсторско управление до 7  клас

В този клас първите три места се заеха от представителите на Автомоделен спортен клуб  Пазарджик – Константин Колунчев, Красимир Неделев и Михаил Колунчев .

Електрик сток  до 7 клас

Победител стана Константин Колунчев – Пазарджик, Алекс Антимов от Враца остана втори а трети е Калоян Иванов от отбора на НДД.

Прав курс – клас АЕ до 7 клас.

В този клас отново първите три места се заеха от представителите на Автомоделен спортен клуб – Пазарджик.

Отборно 8-12 клас

Първо място за „Стелди Еър” – София, втори Моделен клуб – Русе а СТМК – Враца зае третото място.

Отборно до 7 клас

Първи е отбора на Пазарджик, НДД – София останаха втори а трети е отново отбора на СТМК – Враца.

Мероприятието  продължи до 5-и юни със състезания по корабомоделен спорт. Следващо състезание от календара на БФАМС е Турнир за наградите на Община Враца, които ще се проведе на 18-и и 19-и юни на писта „Огнян Филипов” във Враца.