ДЛОШ по шосейно колоездене и купа „Мездра” се проведе в Мездра

ДЛОШ по шосейно колоездене и купа „Мездра” се проведе в Мездра

Държавен личен и отборен шампионат по шосейно колоездене за момчета и момичета младша и старша възраст и за девойки младша възраст 2022 и Купа „Мездра” за деца се проведе в Мездра. В ДЛОШ и Купа „Мездра” взеха участие 105 подрастващи колоездачи от 15 колоездачни спортни клуба от цялата страна, които се състезаваха в две дисциплини – индивидуално бягане по часовник – 3 км и 5км и общ старт – 18 км и 26 км.

Купа „Мездра” – деца – индивидуално бягане по часовник – 3 км (3-ма участници)

  1. Виктория Костова (КСК „Омега тийм” – Божурище)
  2. Кристиян Вълевски (КК „Хемус – 1896) – Троян)
  3. Владимир Тодоров (КСК „Омега тийм” – Божурище)

Момчета младша възраст – индивидуално бягане по часовник 3 км (43-ма участници)

  1. Кристиян Колев (СКК „Палашев” – Пазарджик)
  2. Илиян Стоянов (КК „Верея” – Стара Загора)
  3. Игор Мишченко (КК „Черноморец” – Бургас)

Момичета младша възраст – индивидуално бягане по часовник 3 км (9 участнички)

  1. Изабела Пехливанова (КК „Хемус – 1896” – Троян)
  2. Виктория Андреева (КСК „Омега тийм” – Божурище)
  3. Мария Писарева (КК „Несебър” – Несебър)

Момчета старша възраст – индивидуално бягане по часовник 5 км (29 участници)

  1. Павел Димитров (КК „Лястовица – 1905” – Казанлък)
  2. Павлин Льондев (КК „Свиленград 1924 – Свиленград)
  3. Кирил Ибрагимов (КК „Черноморец” – Бургас)

Момичета старша възраст – индивидуално бяхане по часовник 3 км (8 участнички)

  1. Дария Венкова (КК „Долчини про тийм” – София)
  2. Кристин Мерк (ПКК „Цар Симеон” – Пловдив)
  3. Габриела Теодосиева (СКК „Палашев” – Пазарджик)

Девойки младша възраст – индивидуално бягане по часовник 5 км (13 участнички)

  1. Никол Колишева (СКК „Палашев” – Пазарджик)
  2. Елица Ючорманска (КК „Долчини про тийм” – София)
  3. Елизабер Мерк (ПКК Цар Симеон – Пловдив)

Деца – общ старт 18 км (3-ма участници)

  1. Виктория Костова (КСК „Омега тийм” – Божурище)
  2. Кристиян Вълевски (КК „Хемус – 1896” – Троян)

Момчета младша възраст – общ старт 18 км (43-ма участници)

  1. Игор Мишченко (КК „Черноморец” – Бургас)
  2. Иван Ангелов (КК „Лястовица – 1905” – Казанлък)
  3. Кристиян Колев (СКК „Палашев” – Пазарджик)

Момичета младша възраст – общ старт 18 км (9 участнички)

  1. Изабела Пехливанова (КК „Хемус – 1896” – Троян)
  2. Мария Писарева (КК „Несебър” – Несебър)
  3. Виктория Андреева (КСК „Омега тийм” – Божурище)

Момичета старша възраст – общ старт 18 км (29 участници)

  1. Павлин Льондев (КК „Свиленград 1924” – Свиленград)
  2. Кирил Ибрагимов (КК „Черноморец” – Бургас)
  3. Николай Мишченко (КК „Черноморец” – Бургас)

Момичета старша възраст – общ старт 26 км (8 участнички)

  1. Дария Венкова (КК „Долчини про тийм” – София)
  2. Кристин Мерк (ПКК „Цар Симеон” – Пловдив)
  3. Габриела Теодосиева (СКК „Палашев” – Пазарджик)

Девойки младша възраст – общ старт 26 км

  1. Елица Ючорманска (КК „Долчини про тийм” – София)
  2. Никол Колишева (СКК „Палашев” – Пазарджик)
  3. Калина Спасова (КСК „Омега тийм” – Божурище)

Купа „Мездра” – деца – генерално класиране

  1. Виктория Костова (КСК „Омега тийм” – Божурище)
  2. Кристиян Вълевски (КК „Хемус – 1896” – Троян)

Момчета младша възраст – крайно отборно класиране

  1. КСК „Омега тийм” – Божурище
  2. КК „Хемус – 1896” – Троян
  3. КК „Несебър” – Несебър

Момичета старша възраст – крайно отборно класиране

  1. КК „Лястовица – 1905” – Казанлък
  2. КСК „Омега тийм” – Божурище
  3. КК „Свиленград – 1924” – Свиленград

Класиралите се на първите три места в отделни възрастови категории и индивидуални дисциплини получиха медали, грамоти и предметни награди, а клубните отбори призьори – купи и медали.

Относно автора

Призни

Призни разказва неразказаните истории от Северозападна България.


Още новини