Милица Мирчева и Николай Първанов – най-бързи в 1-вия шосеен пробег в Мездра

Милица Мирчева и Николай Първанов – най-бързи в 1-вия шосеен пробег в Мездра – “MT 10K MEZDRA 2022”.

В него участваха 40 атлети от цялата страна – 22-ма при мъжете и 18 при жените. Те се съревноваваха на дистанция от 10 км по улиците на Мездра с общ старт за двете категории.

След оспорвана надпревара при мъжете победи Николай Първанов („Джордан” – Благоевград) с време 31.28 мин. Само на 6 сек. След него финишира представителят на СКЛА „Атлет” – Мездра Мирослав Спасов, който спря хронометъра на 31.32 мин, следван от своя съотборник Александър Василев с 32.27 мин.

Националната рекордьорка Милица Мирчева от „Атлет” – Мездра беше без конкуренция при жените. Тя пробяга дистанцията за 33.30 мин., което е шести резултат от всички участници при мъжете и жените. Нейни подгласнички станаха Маринела Нинева от „Локомотив” – Дряново с 34.05 мин. и Билсерин Сюлейман от СКЛА „Нови Пазар”.

Класиралите се на първите шест места при мъжете и жените получиха парични награди и грамоти, а първите трима в двете категории – и медали, както и специални парични бонуси.

Силно се надяваме шосейният пробег да се превърне в традиция.