Милица Мирчева от СК „Атлет” (Мездра) финишира на 7-о място на Европейското първенство по оф-роуд

Снимка: reventonelpaso.com

Трима състезатели на СК „Атлет” (Мездра) представиха България в първото издание на Европейското първенство по оф-роуд (планинско бягане), което се проведе от 1-ви до 3-ти юли в Ел Пасо на остров Ла Палма, Канарските острови, Испания. Милица Мирчева стартира в класическата дисциплина изкачване при жените, нейният съотборник и треньор Йоло Николов – в същата дисциплина при мъжете, а Николай Кауфман – при юнишите под 20 г.

В състезанието взеха участие 283-ма атлети от 24 европейски държави – 155 при мъужете и юношите под 20 г. и 128 при жените и девойките под 20 г. Те се съревноваваха в три дисциплини.

В конкуренцията на 43 елитни планински бегачки от 16 държави Милица Мирчева финишира 7-м в изтощително изкачване по стръмните склонове на връх Бехенао, който е с надморска височина от почти 1600 м. Тя пробяга дистанцията от 8.85 км с денивелация +997 м за 54:26 мин. Другите две български представителки – Маринела Нинева и Елена Димитрова заеха съответно 31-во място с вревмв 1:00:01 ч. и 39-о място с време 1:06:29 ч.

В същата дисциплина при мъжете Йоло Николов, който беше един от най-възрастните участници в шампионата, завърши на 35-о място от 45 стартирали атлети. Той пробяга дистанцията от 8.85 км с денивелация _997 м за 51:06 мин.

Една от младите надежди на СК „Атлет” (Мездра) – 19-годишният Николай Кауфман беше декласиран в изкачването при юношите под 20 г., които се съревноваваха на 5.29 км с денивелация +788 м.