Отборът на ШК „Враца” оглави Държавно отборно първенство по кореспондентен шахмат

След изключително оспорвана битка отборът на ШК „Враца” – Враца (състав: CCM Димитър Тодоров, CCM Пламен Стефанов, CCM Данаил Димов и LGM Маргарита Бочева с капинан – SIM Красимир Бочев) стана шампион на България в XXIII Държавно отборно първенство по кореспондентен шахмат, което се проведе в периода 11.2021-10-2022 г.

В шампионата участие взеха четири шахмарни отбора, като всеки от тях беше съставен от по четирима състезатели, които изиграха общо 48 партии помежду си. Използван беше стандартния времеви контрол на Международната федерация по кореспондетнски шах – 10 хода за 30 дни с дублиране след 20 дни, а съдия на турнира беше SIM проф. Георги Сапунджиев.

Шахматистите от Враца оглавиха крайното класиране с актив от 5 мач точки. Сребърните медали спечели тимът на ШК „Локомотив” – Мездра (състав: IM Александър Давидов, CCE инж. Александър Парушев и CCM Данаил Димитров с капитан CCМ Тошко Кирков), също с 5 мач точки, но с по-нисък допълнителенпоказател.

Бронзовите отличия заслужи отборът на „Мат” – Мездра с 2 мач точки (състав:Мартин Коцев, Ивайло Гавраилов, CCE Димитър Гаврийски с капитан IM Любомир Ценков).