„СТМК” – Враца се класира на 6-о място в 24-часовото състезание MCD Cup в Шумен

Представителите на Спортно-технически моделен клуб” (СТМК) – Враца се класирха на 6-о място в 24-часовото състезание “MCD Cup”, което се проведе от 30-и септември до 2-ри октомври (от петък до неделя) в Шумен. В състезанието участваха 12 екипа с 48 състезатели от осем държави, сред които се откроиха европейските шампиони за 2022 г. от Хърватия и Чехия.

В първия ден от събитието чрез жребий отборите получиха болидите, с които трябваше да се състезават, време за техническата им подготовка, състезателни настройки по шасито и време за осем контролирани тренировки.

В деня на началото на 24-часовата надпревара (1-ви октомври)  отборите имаха контролирани тренировки, след което се проведоха квалификационните стартове за определяне на реда на стартиране. В 14:00 ч. бе дадено началото на състезанието, като отборите стартираха в бокса през 5 сек. По реда на класиране от квалификацията.

Отборът от Враца в състав Дамян Петров, Любомир Цветомиров и Мартин Петров с механик Цветомир Михайлов и Николай Петров след множество обрати в класирането, технически проблеми, които бяха отстранявани своевременно и чудесно каране на мокра писта, се класираха на 6-о място.