Три златни и два сребърни медала за атлети СКЛА „Атлет“ – Мездра на Националния шампионат за мъже и жени в зала

Снимка: списание "Атлетика"

Пет медала – три златни и два сребърни, спечелиха състезателите на СКЛА „Атлет“ – Мездра на Националния шампионат за мъже и жени в зала, който се проведе на 17-и и 18-и февруари (събота и неделя) в София. Шампиони на България на закрито станаха Мартин Балабанов на 1500 м и на 800 м и Иво Балабанов на 3000 м, а сребърни отличия завоюваха Иво Балабанов на 1500 м и Милица Мирчева на 3000 м.

Отлично се представи 21-годишният Мартин Балабанов, който спечели първите си титли при мъжете. През първия ден от шампионата възпитаника на треньора Йоло Николов триумфира в бягането на 1500 м с лично постижение в тази дисциплина (PB) – 3:50.52 мин. Втори, само на 24 стотни след Мартин, финишира неговият по-голям брат Иво Балабанов с време 3:50.76 мин., а трети e Николай Първанов (СКЛА „Хермес 2022“ – Благоевград) с 3:57.16 мин. Другият представител на СКЛА Атлет – Мирослав Спасов, завърши на девето място с 4:05.00 мин.

На следващия ден Мартин Балабанов дублира своята титла и на 800 м. Той пробяга дистанцията за 1:53.24 мин. Негови подгласници станаха Алекс Василев (СКЛА „Хермес 2022“ – Благоевград) с 1:54.27 мин. и Георги Можейко (КЛА „Локомотив“ – Дряново) с 1:54.96 мин. Четвърти финишира Мирослав Спасов с лично постижение в тази дисциплина (PB) – 1:59.22 мин.
Иво Балабанов беше без конкуренция на 3000 м. Той пробяга най-дългата дистанция на закрито за 8:30.20 мин. Втори се нареди Стоян Владков (СК „Етър Атлетик“ – Велико Търново) с 8:34.10 мин., а трети – Николай Първанов (СКЛА „Хермес 2022“ – Благоевград) с 8:37.03 мин.

В оспорвана битка за първото място в същата дисциплина при жените Милица Мирчева, която стартира с тежка контузия на ахилеса, финишира втора с време 10:03.42 мин., като остана само на 42 стотни от златни медал. С по-силен финален спринт шампионка стана Девора Аврамова (СКЛА „Берое“ – Стара Загора) с 10:03.00 мин., а трета завърши Маринела Нинева (КЛА „Локомотив“ – Дряново) с 10:18.50 мин.

Другата представителка на СКЛА „Атлет“ – Мездра в бягането на 3000 м – Таня Димитрова, финишира седма с 10:50.29 мин. Димитрова записа и шесто място на 1500 м с 4:58.82 мин.