Турнир по ускорен шах за деца се проведе в Монтана

Близо 40 деца се включиха в турнира по ускорен шах, който се проведе вчера в Младежкия дом в Монтана. Организатор на събитието е Людмил Пейчев, който е ръководител на Клуба по шахмат  към институцията.

Участниците в турнира бяха разпределени в две групи – група „А“ деца до 12 години и група „Б“ до 18 години. Победител и в двете възрастови групи е Велислав Захариев.

деца турнир шах

8-годишният състезател от Берковица е шампион на България по класически шахмат за 2022 г., като е и в топ 10 на световните шахматисти за възрастта си. Той е получил специално разрешение от организаторите съгласно наредбата на турнира да се включи и в двете възрастови групи, въпреки своята възраст.

На II място в група ‚А“ се нарежда Габриела Иванова от София, която е призов състезател на различни турнири в страната. На трета позиция се класира Николай Иванов от село Бързия.

В група „Б“ почетните II и III място заеха Светлозар Когиев от Клуба по шахмат при Общински младежки дом – Монтана и Дарина Иванова от София.

Всички отличени получиха медали и грамоти.