Златен и сребърен медал за Иво и Мартин Балабанови (СКЛА „Атлет“ – Мездра) на международен турнир

Два медала – един златен и един сребърен спечелиха Иво и Мартин Балабанови (СКЛА „Атлет“ – Мездра) в първото състезание от спортния календар за 2024 г. на Българската федерация лека атлетика (БФЛА) – 53-ия Международен турнир „Академик” , който се проведе на 13-и януари (събота) в зала „Фестивална“ в София. Личен треньор на двамата братя е Йоло Николов.

Иво Балабанов беше без конкуренция на 3000 м 26-годишният атлет от Благоевград пробяга дистанцията за 8:12.26 мин.

Втори, на цели 18.44 секунди след Иво, завърши Стоян Владков (СК „Етър Атлетик“ – Велико Търново) с 8:30.70 мин. (PB), а трети – Николай Първанов (СКЛА „Хермес 2022“ – Благоевград) с 8:35.00 мин.

Много добро бягане на 800 м направи 21-годишният Мартин Балабанов, който финишира втори с време 1:52.67 мин. Това е негово лично постижение (PB) в тази дисциплина в зала.

Осен медали, Иван Иванов и Иво Балабанов получиха и парични премии, съответно от 1000 лв. и от 500 лв., за своите резултатите в турнира. Наградите са учредени в памет на известния треньор от близкото минало в средните и дългите бягания Мануш Димитров, който почина през 2013 г. на 79-годишна възраст.